Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

ALIM/SATIM BÖLÜMÜ UYARI VE KURALLARI

YazarMesaj
MetallManiac
RockKorkusu Grubu Kurucusu & Elektro Gitarist
RockKorkusu Grubu Kurucusu & Elektro Gitarist
MetallManiac

ALIM/SATIM BÖLÜMÜ UYARI VE KURALLARI Empty
MesajKonu: ALIM/SATIM BÖLÜMÜ UYARI VE KURALLARI   ALIM/SATIM BÖLÜMÜ UYARI VE KURALLARI Icon_minitimeC.tesi Tem. 14, 2007 6:04 am

1) Bu kısımda TC Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Sinema, Video ve Müzik Eserleri Kanunu ve diğer yasalara göre alınması, bulundurulması, çoğaltılması ve satılması suç teşkil eden, telif ve kayıt sahibinden izinsiz üretilmiş "korsan" müzik CDsi, kasetleri, videolar, VCD/DVD'ler, kitaplar, dergiler ve bilgisayar programı içeren materyallerin satışı/değiştokuşu ve reklamına kesinlikle izin verilmeyecektir. Bu meyandaki mesajlar görüldükleri yerde silinecek ve sahiplerine uyarı verilecektir. Israr edenler siteden uzaklaştırılacaktır.

2) Ayrıca çalıntı cihaz ve eşyaların alım satımına da aynı şekilde bu forumda izin verilmeyecektir. Bu meyanda, yapılacak bütün alışverişlerin sorumluluğu alan ve satana aittir. Site yönetimi olarak bu gibi olaylardan hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceğimiz gibi, eğer çalıntı olduğu bilgisi bir şekilde elimize geçerse bunu hiç vakit geçirmeden de resmi makamlara bildireceğimizi duyururuz. O yüzden bu tip işlere niyetlenenler ayaklarını denk alsınlar.

3) Eğer alıcı iseniz, kendi emniyetiniz için cihazı alırken mutlaka ilk alınış faturasını da sormanızı, ayrıca satandan cihazın seri numarası, modeli ve satanın adı, adresi ve imzasını içeren "Şu seri numaralı şu marka şu model cihazı kanuni yollardan edindiğimi beyan ederim. Aynı cihazı şu kadar paraya filancaya sattım. Tarih, isim soyad, adres imza" şeklinde bir de evrak almanızı tavsiye ederiz.

4) İlanını astığı ekipmanı satılan ya da aradığını bulan arkadaşlar bir zahmet tekrar buraya gelip başlattıkları ilanın sonuna "Satılmıştır/Aranan cihaz bulunmuştur. İlginize teşekkür ederim" yazsınlar ki okuyanlar da boşa vakit kaybetmesinler.

5) Cihaz alımında kararsız olup da fikir danışmak isteyen arkadaşlar da önce bir
Arama yapsınlar, soracakları soru daha önceden sorulmuş mu cevaplanmış mı diye, eğer aradıkları cevabı bulamazlarsa yeni başlık açsınlar. Yoksa "klasikten elektroya geçiyorum, Metallica dinliyorum, hangi gitar uygundur?" sorusunu aynı anda onbeş ayrı başlıkta avare kasnak usulü tekrar tekrar cevaplamak durumunda kalıyoruz. Kendi üşengeçliğiniz uğruna başka insanların vaktini harcamayın. Böyle başlıklar görüldükleri yerde kilitlenecek ve bilahere silinecektir.

6) Bu kısmı mümkün olduğunca temiz ve güncellenmiş tutmak amacıyla, asılış tarihinden itibaren 1 ay geçmiş ama hiç cevap verilmemiş ilanlar silinecektir. İlanınız silindikten sonra yeniden ilan asarken de sattığınız ya da aradığınız ürün hakkında mümkün olduğu kadar geniş detay verin, eğer bulabiliyorsanız bir resmini [img] komutunu kullanarak mesajınızın içine yerleştirin ki insanlar nasıl bir ürünle ilgilendiklerini daha rahat görebilsinler.

7) Şu an içinde bulunduğunuz Alım&Satım kısmı, yukarıda saydığım bu kuralların haricinde forum ana sayfasının en başında linki verilen Forum Genel Kurallarına da tâbidir. Eğer o kuralları da es geçtiyseniz onları da okuyun.

8 ) Alım & Satım forumunda işlerinizin daha hızlı yürümesi için bir başlık formatı öneriyoruz.

Şehir, Alınık/Satılık, Rengi, Yapım yılı, Yapım yeri, Marka, Model, Kullanılmışlık derecesi, (R)= Resim var, Fiyat.

Örneğin:

İST: Satılık Siyah, 2001 Japon Ibanez 1570 temiz.(R) 1000$

ANK: Alınık Boss MT-2 temiz.

Özel bir sebebiniz yok ise bu başlık formatını kullanmanızı öneriyoruz. Böylece forumun kullanımı daha işlevsel hale gelecektir. Bilenlerin bilmeyenleri bu formattan haberdar etmeleri, kullanımına teşvik etmeleri önerilir, zoraki bir durum değildir, ancak alıcının ve satıcının işine gelecek bir format olduğundan kullanımı genelde kendi çıkarınızadır. Bunun yanında tamamen eksik bilgiyle açılmış başlıklar silinir.

9) Başlığınızı yukarı taşımak için atacağınız gereksiz mesajlar, başlığınızın 1 hafta süre ile kilitlenmesine neden olacaktır. Ürünün fiyatında veya durumunda olan güncellemeler buna dahil değildir.

İyi alışverişler!

Dikkatinize şimdiden teşekkürler.
http://www.rockkorkusu.yuz.biz

ALIM/SATIM BÖLÜMÜ UYARI VE KURALLARI
1 sayfadaki 1 sayfası